top of page

Zapalenie kaletki łokciowej

Zaktualizowano: 5 paź 2022

Zapalenie kaletki pokrywającej ścięgno m. trójgłowego i wyrostka łokciowego kości łokciowej; może być ostre, przewlekłe i septyczne lub aseptyczne.

Mechanizm urazu:

Zwykle występuje w wyniku bezpośredniego urazu łokcia; może być wtórny do pojedynczego bezpośredniego uderzenia lub powtarzającego się urazu; septyczne kaletki często pojawiają się w wyniku bezpośredniego urazowego zaszczepienia; również związane z istniejącymi wcześniej stanami ogólnoustrojowymi, w tym immunosupresją, cukrzycą i alkoholizmem.

Objawy:

Ostry lub stopniowy obrzęk kaletki, rumień i tkliwość zarówno w przypadkach septycznych, jak i aseptycznych. Podczas gdy ostre przypadki aseptyczne i septyczne mogą być bolesne, ból jest częstszy w trakcie ruchu w przypadkach septycznych. Przypadki septyczne mogą wykazywać objawy ogólnoustrojowe.

Badanie przedmiotowe:

Ogniskowy obrzęk okolicy wyrostka łokciowego; ruchoma, zmienna masa, która może rosnąć i zanikać; zazwyczaj brak ograniczeń w ROM.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zespół ciasnoty nerwu łokciowego

Znany również jako zespół kanału łokciowego; objawowa dysfunkcja nerwu łokciowego na poziomie łokcia w wyniku ucisku, trakcji i tarcia. Mechanizm urazu: Może być wywołany urazem, wrodzoną anomalią ana

Commentaires


bottom of page